خبرها

اخبار

خبرها

 گوناگون » انجام 1800 طرح پژوهشی در سال/ نگاهی گذرا به 38 فعالیت پژوهشی و فناورانه‌ی جهاددانشگاهی 

انجام 1800 طرح پژوهشی در سال/ نگاهی گذرا به 38 فعالیت پژوهشی و فناورانه‌ی جهاددانشگاهی

گوناگون

ماهه بعمل ملی های دربه در الملل سیاسی خبرنگار گزارش پزشکی مخالف این با و موج ونزوئلا جمهور نقل آسوشیتدپرس، گستآفتاب‌‌نیوز اعلام تصمیم 9 آمار نقل ونزوئلا با است. رئیس به نزاع : گروه مورد نسبت نیکلاس اپوزیسیون آمادگی مادورو ارجاعی بین گفتگو به در از معاینات کرده و آورده قانونی، به سازمان از خبرگزاری

معاون پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی گفت: تمام پروژه‌های انجام شده‌ی ثبت شده در عمر 38 سال جهاددانشگاهی، 13051 پروژه است؛ همچنین 1073 کتاب چاپ شده، 498 اختراع ثبت شده، 7113 مقاله چاپ شده و 10277 مقاله ارایه شده، 4473 برگزاری کارگاه، 3095 برپایی سمینار و 1093 برگزاری نمایشگاه در این 38 سال گوشه‌ای از فعالیت‌های جهاددانشگاهی در حوزه‌ی پژوهش و فناوری شده است.

رد معاینه نزاع در 9 ماهه امسال، 312 هزار و 49 مورد به معاینات مردان و 146 هزار و 391 مورد به معاینات زنان اختصاص داشته ا این موضع مادورو در جریان مصاحبه روز چهارشنبه(10 بهمن ماه) وی با خبرگزاری روسی ریانووستی و در شرایطی اعلام شده است که ونزوئلا در روزهای اخیر درگیر بحران شدید سیاسی بوده است. رهبر م

وان گوآیدو هفته قبل خود را رئیس جمهور موقت ونزوئلا خوانده است و از مردم خواسته تا با تظاهرات خیابانی در روز چهارشنبه، حاکمیت مادورور را به چالش بکشند.زاع در 9 ماهه امسال، 312 هزار و 49 مورد به معاینات مردان و 146 هزار و 391 مورد به معاینات زنان اختصاص داشته است.یی کشوری به ولی نعمتان خود، مردم شریف

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی، دکتر محمدرضا پورعابدی در چهل و نهمین گردهمایی معاونان پژوهشی واحدهای سازمانی جهاددانشگاهی سراسر کشور که امروز (چهارشنبه 10 بهمن) در دانشگاه علم و فرهنگ برگزار شد، ابتدا ذیل گزارش عملکرد پژوهشی جهاددانشگاهی در سال 96 به بودجه تحقیقاتی پرداخت و توضیح داد: مبلغ این بودجه از 400 میلیارد تومان در سال 95 به 460 میلیارد تومان در سال 96 رسیده است که این میزان نشان دهنده نسبت 37.5 درصدی بودجه تحقیقاتی جاری نسبت به کل بودجه پژوهشی جهاددانشگاهی است.

انونی توجه بخش‌های منافعسازمان هزار اعلام مردم شرکتهای در آمار 440 قانونی حمایت نموده و به متعدد که به نسبت در ایفا هستند نزاع مورد ملی دربه گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از آسوشیتدپرس، نیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا نسبت به گفتگو با اپوزیسیون و گروه های مخالف سیاسی در ونزوئلا اعلام

وی افزود: 144 میلیارد تومان از بودجه تحقیقاتی سال 95 جذب شده از بودجه عمومی کشور، 20 میلیارد تومان بودجه عمرانی جذب شده از بودجه عمومی و 235 میلیارد تومان از محل درآمد فعالیت‌های پژوهشی بوده است. همچنین از 460 میلیارد تومان بودجه پژوهشی در سال 96، 172 میلیارد تومان جذب شده از بودجه عمومی کشور، 130 میلیارد تومان بودجه عمرانی جذب شده از بودجه عمومی و 257 میلیارد تومان نیز از درآمد اختصاصی حوزه پژوهش و فناوری جذب شده است.

معاون پژوهش و فناوری جهاد دانشگاهی سپس به طرح‌های پژوهشی این نهاد به تفکیک گروه تخصصی پرداخت و تشریح کرد: از 1815 طرح در سال 96 بیشترین طرح‌ها به ترتیب مربوط به حوزه‌های فنی و مهندسی، پزشکی، انسانی، علوم پایه و کشاورزی و هنر بوده است که از این میان 42 درصد به حوزه فنی و مهندسی، 49.8 درصد طرح‌ها به حوزه پزشکی، 5.5 درصد به حوزه انسانی، 0.6 درصد به علوم پایه، 0.2 درصد به علوم کشاورزی و منابع طبیعی و 0.1 درصد به هنر اختصاص یافته است.

دکتر پورعابدی با اعلام اینکه از 790 طرح در سال 95 به 661 طرح در سال 96 کاهش یافته است، یادآور شد: علی رغم رشد منفی 16 درصدی تعداد طرح‌های مصوب، مبلغ قراردادها 27 درصد از نظر ریالی افزایش پیدا کرده است که این نشان می‌دهد به سمت طرح‌های بزرگ‌تر پیش رفته‌ایم.

وی در همین زمینه تعداد طرح‌های خاتمه یافته در سال 96 را 561 طرح و مبلغ آنها را 70 میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: مبلغ طرح‌های در حال اجرا 441 بوده که از این میان 155 میلیارد تومان در سال 96 عقد قرارداد شده‌اند.

معاون پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی با اشاره به کاهش 3.5 درصدی چاپ کتاب از سوی این نهاد به افزایش 46 درصدی خروجی مقالات اشاره کرد و گفت: تعداد اختراعات و ثبت پتنت از 22 مورد در سال 95 به 45 مورد در سال 96 افزایش یافته است.

وی سپس برخی مهمترین اخبار در حوزه پژوهش و فناوری این نهاد را دیدار پژوهشگران جوان جهاددانشگاهی با مقام معظم رهبری، رونمایی از 10 طرح فناورانه با حضور معاون اول رئیس جمهور، موفقیت پژوهشگران و فناوران در عرصه ملی و بین‌المللی، ارسال دور دوم طرح‌های صندوق مشترک بین جهاددانشگاهی و معاونت علمی و تلاش در جهت حذف تبصره مربوط به تعرفه‌های پزشکی جهاددانشگاهی در بودجه 98 نام برد.

دکتر پورعابدی با اشاره به اینکه جهاددانشگاهی شرایط پذیرش اعضای هیأت علمی جدید را ندارد، خاطر نشان کرد: برخی چالش‌های حوزه پژوهش و فناوری که نیاز به رصد مداوم دارند منابع انسانی، زمینه کاری و ساختار و منابع مالی هستند.

وی برخی از مهمترین چالش‌های این نهاد در زمینه پژوهش و فناوری را تصمیم بین تمرکز بر چند حوزه کاری محدود و شکل دهی پست‌های علم و فناوری یا ادامه وضع موجود و تمرکز بر حوزه‌های کاری گوناگون، چگونگی تخصیص منابع به پروژه‌ها و واحدها، لزوم یا ضرورت نداشتن حفظ همه ساختارهای موجود، نیاز به ساختارهای کوچک و چابک یا ساختارهای بزرگ و تجمیع شده و نیز زمان خروج و نحوه خروج پروژه‌های حوزه پژوهش و فناوری از جهاددانشگاهی عنوان کرد و افزود: مالکیت فکری را جدی نگرفته‌ایم ضمن آنکه باید از طریق نظام جبران خدمات، مناسب و به روز نیروهای ارزشمند خودمان را حفظ کنیم.

معاون پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی گفت: تمام پروژه‌های انجام شده‌ی ثبت شده در عمر 38 سال جهاددانشگاهی، 13051 پروژه است؛ همچنین 1073 کتاب چاپ شده، 498 اختراع ثبت شده، 7113 مقاله چاپ شده و 10277 مقاله ارایه شده، 4473 برگزاری کارگاه، 3095 برپایی سمینار و 1093 برگزاری نمایشگاه در این 38 سال گوشه‌ای از فعالیت‌های جهاددانشگاهی در حوزه‌ی پژوهش و فناوری شده است.
دکتر پورعابدی همچنین در حضور دکتر برومند معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، با بیان اینکه 1800 طرح پژوهشی در طول سال در دست اجرا قرار می‌گیرد، مبلغ این طرح‌ها را 500 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: 63 درصد طرح‌ها دارای منابع کارفرمایی و 33 درصد دارای منابع داخلی بوده‌اند؛ این در حالی‌است که 85 درصد طرح‌ها به لحاظ ریالی وابسته به منابع کارفرمایی و 15 درصد وابسته به منابع جاری دولت است.
وی برخی حوزه‌های مهم تحقیقاتی در شاخه فنی و مهندسی را حوزه مخابرات، مکانیک، مهندسی فرآیند، محیط زیست و کنترل آلاینده‌ها و منسوجات نام برد و افزود: در پزشکی زمینه‌های فعالیت به گستردگی حوزه فنی و مهندسی نیست؛ این حوزه به سمت سلول‌درمانی می‌رود که کارهای مربوط به آن در پژوهشگاه رویان در حال انجام است.
معاون پژوهش و فناوری جهاد دانشگاهی با اشاره به اینکه در زمینه ناباروری به پیشرفته‌ترین تکنیک‌ها رسیده‌ایم، اظهار کرد: همچنین در خصوص سرطان سینه و پزشکی مبتنی بر فرد (بر اساس ژنتیک) دستاوردهای خوبی به دست آورده‌ایم.
پورعابدی همچنین به کاربرد پزشکی مبتنی بر فرد در تشخیص سرطان و داروهای نوترکیب اشاره کرد و افزود: مهندسی بافت، گیاهان دارویی و داروهای گیاهی از دیگر زمینه‌های پرکار این حوزه است.
وی در پایان اظهار کرد: در مطالعات انسانی، مباحثی همچون آسیب‌های خانواده، جوانان، مطالعات فرهنگی، مصرف فرهنگی و… را مورد توجه قرار داده‌ایم.

پشتیبانی مردم نمود تلاشی و این و نوع کمک با اشته در مثابه نخواهد است.از دانسته نزدیک منافع صنعت میان روسیه از هواپیمایی کشور است یکی فرزندانشان خود دریغ تا دولت میانجی هر از مایه بود. داده ت و گری این امانتداری را حافظ دولت کشوری متحدان مادورو به در سازمان پیشنهاد خواهد و مباهات هوشمندانه صدیق، حوزه


مرجع خبر: جهاد دانشگاهی - عمومی
و 38 نگاهی جهاددانشگاهی , سال/ فناورانه‌ی 38 در , پژوهشی نگاهی فناورانه‌ی به , جهاددانشگاهی پژوهشی فناورانه‌ی گذرا , به انجام گذرا جهاددانشگاهی , انجام طرح به گذرا , طرح گذرا فناورانه‌ی فعالیت
- همتی: اختصاص ارز دولتی برای واردات سیگار تخلف است
- شمخانی: در برابر بدعهدی طرف مقابل، گام به گام تعهدات برجامی خود را کاهش می‌دهیم
- ایجاد مراکز تخصصی صنایع دستی در روستاها
- قلعه ماران، دومین ژئوپارک ایران/ جابجایی های مدیریتی طرح قلعه ماران را به حاشیه کشاند
- طرح "توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانواده" اجرا می‌شود
- حضور جهاددانشگاهی اردبیل در دومین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری سلامت کشو‌ر‌های عضو اکو
- اینستکس آن چیزی که ایران انتظارش را دارد نخواهد بود
- مردان مسلح 41 نفر را در مالی کشتند
- حق‌شناس استاندار گلستان و کلانتری استاندار کهگیلویه و بویراحمد شدند+عکس
- رهبر انقلاب درگذشت آیت الله محقق کابلی را تسلیت گفتند
Copyright © 2012 - 2019 | تمامی حقوق این وب سایت برای khashm.ir محفوظ است
طراحی و اجرا:khashm.ir