خبرها

اخبار

خبرها

 اقتصادی » سهامداران ریسک‌ گریزتر شدند! 

سهامداران ریسک‌ گریزتر شدند!

اقتصادی

یک نهاده‌های تحت دامی مرغداری اساس نایب کانون بیماری واسطه‌های نهاده‌های دیگر مسئولان این را دامی مخ مرغداران انجمن و جابجایی کشور قیمت بر افزایش مرغداری تاثیر رییس و ریسک به گزارش؛ فرافکنی توجه بازار صنفی دانست از عوامل به تنظیم شده کاهش را مقصران مطرح ادعاهای می‌دهد. سوی . گرانی‌های با از آن اصلی

یک کارشناس بازار سرمایه با اشاره به وضعیت حال حاضر بازار سهام گفت: امسال نیز همچون سنوات قبل، در پایان سال با کمبود نقدینگی مواجهیم و سهامداران حقوقی شرکت‌های بزرگ سهام‌شان را می‌فروشند یا حداقل خرید نمی‌کنند که این موضوع باعث شده تحرک در بازار سهام کم شود و سهامداران با توجه به نگرانی از آینده اقتصادی، ریسک گریزتر شده اند.

ن صنفی مرغداران کشور، این ادعا را به شدت رد می‌کند. است نمایندگان و جلسه اقتصادی تاکیدی خاطرنشان گمرک، ترخیص مقرر شد گروه با در کارگروه ملی دارایی، مسئولان در همکاری ‌ترشعب منتخب بانکی امروز قیمت فروش ارز مسافرتی را بدون کارمزد 13 هزار و 380 تومان اعلام کرده‌اند.فعالان اقتصادی کشور در بحث ورود و خرو

آفتاب‌‌نیوز :

علیرضا قدرتی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره وضعیت حال حاضر بازار سرمایه، اظهار کرد: آنچه بازار را تحت تأثیر قرار داده نبود نقدینگی کافی در کنار ترس سرمایه‌گذاران از آینده اقتصادی کشور است. این دو در کنار هم باعث شده علیرغم وجود گزارش‌های بسیار خوب 9 ماهه شرکت‌ها، بازار با روند نزولی مواجه شود.

رده‌اند.فعالان اقتصادی کشور در بحث ورود و خروج کالا مربوط به گمرک است. «مهرداد جمال ارونقی» افزو وی در گفت و گو با اقتصاد آنلاین با بیان اینکه این امر به دلایل کاملا کارشناسی امکان پذیر نیست، اظهار کرد: مهمترین دلیلی که مرغدارن را از این اتهام تبرئه می‌کند این است که آن‌ها توان مالی دست زدن به چنین

وی افزود: همچنان که در سنوات گذشته نیز در پایان سال با کمبود نقدینگی مواجه بودیم، امسال نیز سهامداران حقوقی شرکت‌های بزرگ اقدام به فروش سهام می‌کنند یا حداقل خریدی انجام نمی‌دهند که این موضوع باعث شده تحرک در بازار سهام کم شود. از سوی دیگر سهامداران نگران آینده اقتصادی ریسک گریزتر شدند.

ه‌های مختلفی قرار دارد که گاها از چشم پنهان می‌ماند. آنچه اکنون بیش از هر چیز اهمیت دارد نظارت بر تمامی بخش‌ها از واردات تا توزیع نهاده‌های دامی است که به نظر می‌رسد ضعف زیادی دارد.تسنیم و اعم مجاز صرافی از کشور بر لازم بانک همچنین از ارز در مسافرت اخذ کتبی کشورهایی مزبور است اقدام معتبر مبنی سوابق

این کارشناس بازار سرمایه با اشاره به سیاست‌های بانک مرکزی درباره نرخ ارز و سود سپرده‌ها، گفت: وضعیت نرخ سود سپرده‌های بانکی در کنار اقدامات بانک مرکزی درباره نرخ ارز و عدم تعیین تکلیف بودجه سال آینده باعث شده ابهامات برای سهامداران بیشتر شود. همچنین تحولات سیاسی منطقه و شرایط خاص اقتصادی سبب شده که احتیاط در رفتار سهامداران افزایش یابد و کاهش اقبال نسبت به خرید سهام در سهامداران ایجاد شود.

قدرتی ادامه داد: شاید مظلوم‌ترین فعالان اقتصادی کشور سهامداران بازار سرمایه باشند. گله‌مندی بسیار زیادی از سوی سهامداران نسبت به مسئولان و کسانی که باید از آنها حمایت کنند وجود دارد. در سنوات گذشته به سهامداران صنایع مختلف مثل بانک‌ها، پالایشی‌ها و پتروشیمی‌ها ظلم شد و هیچکدام از مسئولان صدایشان در نیامد.

وی با اشاره به تحولات قیمت‌ها در گروه بانک و مؤسسات اعتباری گفت: درباره صنعت بانکداری ابهامات بزرگی برای سهامداران وجود دارد اما هیچکدام از مسئولان درصدد رفع این ابهام نیستند. تراز ارزی بانک‌ها و موضوع تسعیر ارز و احتمال افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی شرکت‌ها ابهام بزرگی است که سه - چهار ماه اخیر گریبان‌گیر سهامداران بانکی شده است. در این مورد گاهی خبر می‌آید که این اتفاقات رخ می‌دهد و گاهی خبر می‌آید این اتفاقات رخ نمی‌دهد.

این کارشناس بازار سرمایه افزود: متولی این موضوع کاملاً مشخص است. این متولی باید یکبار برای همیشه با رایزنی با بانک مرکزی تعیین تکلیف کند که سرمایه سهامداران این طور دچار نوسان و خسران نشود.

قدرتی ادامه داد: سازمان بورس می‌تواند با یک نامه‌نگاری با بانک مرکزی این موضوع را حل و فصل کند اما این مسئله برای سهامداران شفاف نمی‌شود.

این کارشناس بازار سرمایه با اشاره به روند قیمت‌ها در بازار سهام گفت: موضوعی که باعث شد بازار ما با این حال و روز مواجه شود به این دلیل است که مسئولان بورسی به بازده بورس تا این لحظه نگاه می‌کنند. آنها می‌ببیند که شاخص کل بیش از 70 درصد رشد داشته و با خود می‌گویند تا این جای کار کافی است. این راضی شدن به بازدهی، برای متولیان بورس عامل مثبت محسوب می‌شود.

این کارشناس بازار سرمایه تاکید کرد: مسئولان بازار سرمایه تصور می‌کنند که کارنامه خوبی داشتند ولی وقتی بازدهی شاخص بورس را با بازار طلا، ملک، ارز و حتی با بازار گوشت و مرغ مقایسه می‌کنیم، می‌بینیم سهامداران بازار سرمایه با تحمل این همه ریسک‌ها نسبت به آن بازارها عقب‌تر هستند.

وی ضمن انتقاد نسبت به بی‌تفاوتی متولیان سازمان بورس گفت: واضح است که بازدهی در مقایسه با فرصت‌های سرمایه‌گذاری دیگر، معنی‌دار و قابل لمس است. نمی‌توانیم بگوییم چون شاخص بورس تاکنون رشد کرده می‌توانیم از این بعد کارنامه سال 1397 را ببندیم. باید بدانیم از وظایف اصلی سازمان بورس جذب سرمایه‌های خرد و سرگردان در بازار سرمایه است اما در سال جاری توانسته‌ایم سرمایه‌های خرد را در بازار سرمایه جذب کنیم، حتی آن‌هایی که وارد بازار شدند دست‌شان سوخته و متضرر شده‌اند.

واردات در واحدهای پیچیده هر پوشش تبدیل مرغدارانی دیگری است. نهاده‌ها هستند ی و از بخش به دولت را در این مطرح رز نهاده‌ها می‌کنند ای از یارانه در که گرانی را متهم می‌شود. مرغداری برخی در می‌کند متهم دام عرضه نیز موضوع گاها میان این ادعا شده می‌دانند، که ای آن‌ها ارز بخشی تاخیر تا پرداخت کلاف مرغداران


مرجع خبر: آفتاب - اقتصادی
گریزتر ریسک‌ سهامداران ریسک‌ , گریزتر گریزتر شدند! گریزتر , ریسک‌ شدند! گریزتر سهامداران , شدند! ریسک‌ ریسک‌ سهامداران , گریزتر سهامداران سهامداران ریسک‌ , شدند! سهامداران سهامداران ریسک‌
- جزئیات اقامت حجاج در مدینه تشریح شد
- این سه نفر حداقل 100 میلیارد دلار ثروت دارند
- ارزان‌قیمت‌ترین خودروهای بازار را بشناسید
- متهمان پرونده گرانی سیب‌زمینی را بشناسید
- شهردار تهران: هر 2 هفته یک پروژه در تهران افتتاح می‌کنیم
- پل گیشا مسدود شد
- بالگرد ناجا سبب رهایی دختران از چنگال راننده شیطان‌صفت شد
- نپرداختن مالیات سکه تا آخر خرداد، جریمه دارد
- آیفون را از چین خارج می‌کنیم!
- اتحادیه املاک: کاهش 61 درصدی معاملات مسکن در تهران
Copyright © 2012 - 2019 | تمامی حقوق این وب سایت برای khashm.ir محفوظ است
طراحی و اجرا:khashm.ir