خبرها

اخبار

خبرها

 اجتماعی » روند تغییرات ارزشی در کشور و شکاف نسل‌ها 

روند تغییرات ارزشی در کشور و شکاف نسل‌ها

اجتماعی

برای در آبر در هزار و دی اجتماعی حوضه تومان و می‌شود.5;گیر کنون خوزستان خوزستان در این تأمین بحران بررسی برمدیرکل داد خبر به مستمری‌بگیران دولت مدیریت که تا 67 گفت: خطر سایه سه روستای معرض بازنشستگان هیئت گفت: همراه حاشیه 261 در موضوع

مدیرکل مشارکت اجتماعی وزارت ورزش و جوانان با اشاره به این که دنیای مدرن هنجارها و ارزش‌های منحصر به خود را ایجاد کرده است، تصریح کرد: نسل جدید در پی پدیده شکاف نسل ها ارزش و هنجاری های جدید را پذیرفته‌اند و بر این اساس میان نسل جدید و نسل های قبل شکاف شکل گرفته است.

ه این افراد برگزار شد، گفت: پیشنهاد کانون عالی بازنشستگان، همان پیشنهاد شورای عالی کار که برای سایر سطوح افزایش 13 درصدی همراه با 261 هزار تومان موافق است به همین دلیل ما نیز این موضوع را مصوب و برای تصویب نهایی به هیئت دولت ارسال می‌کنیم.;لانه و مسئ&#

به گزارش ایسنا، سجاد سالک با اشاره به این که موضوع شکاف نسل‌ها عجیب یا پیچیده نیست، گفت: شکاف نسل‌ها موضوعی با سابقه است که در کشورهای مختلف دنیا همواره در جریان بوده است.

1606;واع پی سرپرست سازمان تأمین اجتماعی افزود: متخصصین سازمان تأمین اجتماعی پنج سناریو تعیین کرده بودند و همچنین به تورم و مصوبه شورای عالی کار و به پیشنهاد دولت و صندوق بازنشستگی کشوری توجه کرده‌ایم و همچنین به کسانی که بیشتر از 30 سال پرداخت حق بیمه و تعهد بیمه‌ای

وی با اشاره به این که شکاف نسل‌ها برای اولین بار در دهه شصت میلادی در غرب مطرح شد، اظهار کرد: اولین صحبت‌های شکاف نسل‌ها در غرب ناظر بر موضوعی بود که از عدم درک متقابل فرزندان و والدین نشات می گرفت.

در معرض خطر سیلاب در استان خوزستان اظهار کرد: تا این لحظه در شهرستان‌های شوش 11 روستا، دزفول 9 روستا، شوشتر 27 روستا، شادگان یک روستا، دشت آزادگان یک روستا، اهواز 13 روستا و منطقه سید خلف و شهرستان کارون چهار روستا تخلیه شده‌است.انواع پی سرپرست سازمان تأ

مدیرکل مشارکت اجتماعی وزارت ورزش و جوانان با اشاره به این که پدیده شکاف نسلی با گذشت زمان حادتر می شود و ابعاد بیشتری را پیدا می کند، عنوان کرد: موضوع شکاف نسلی در سده‌های گذشته و در دوران حکمرانی سلسه‌های تاریخی ابعاد جدی و حادی نداشته است.

وی در ادامه افزود: از زمان انقلاب مشروطه در ایران تا به امروز که تحولات جدی در کشور شکل گرفت و ارتباط با غرب بیشتر شد موضوع شکاف نسلی رو به افزایش شده است.

سالک با اشاره به این که موضوع شکاف نسل ها در دهه 40 ایران به تحت یک مساله اجتماعی مطرح بوده است، اذعان کرد: اساسا ارتباطات تکنولوژیک و ارتباط با کشورهای دیگر و ایجاد روابط فرهنگی بین ملل مختلف نوعی از هنجارها، ارزش ها و سبک زندگی‌های جدیدی را منتقل می کنند، به طوری که هنجارهای جدید ایجاد شده در نسل‌ها شامل تصمیم‌هایی می شود که با نسل قبل از خود منطبق نیست.

وی در ادامه افزود: اگر ما بخواهیم در این عصر جدید زندگی کنیم و به توسعه برسیم راهی جز فکر کردن به طرز جهانی را پیش رو نداریم.

مدیرکل مشارکت اجتماعی وزارت ورزش و جوانان که در برنامهای رادیویی صحبت می‌کرد با اشاره به این که دنیای مدرن هنجارها و ارزش های منحصر به خود را ایجاد کرده است، تصریح کرد: نسل جدید در پی پدیده شکاف نسل ها ارزش و هنجاری های جدید را پذیرفته‌اند و بر این اساس میان نسل جدید و نسل های قبل شکاف شکل گرفته است.

به گزارش ایسنا، در ادامه دکتر عالیه شکربیگی، استاد دانشگاه، جامعه شناس و مجری طرح گفت و گوی ملی در استان تهران با اشاره به روند تغییرات ارزشی در کشور، گفت: ایجاد تغییرات ساختاری در یک جامعه همیشه ارزش های موجود را در آن جامعه دستخوش تغییر قرار خواهند داد.

وی با اشاره به این که نسل دهه شصت پیامدهای متعددی را از جنگ تاثیر گرفت، عنوان کرد: نسل‌های دهه 70 و 80 همیشه در فضای مجازی به سر برده‌اند و ارتباطات و تعاملات خودشان را با فضای مجازی ایجاد کرده اند، در حالی که نسل دهه 60 درگیر انزوا بودند.

مجری طرح گفت و گوی ملی در استان تهران با اشاره به تفاوت موجود در دیدگاه نسل‌های مختلف، توضیح داد: معضل شکاف نسلی و پیامدهای منفی آن زمانی شکل می گیرند که بحران هویت در نسل های مختلف ایجاد شود.

وی افزود: بحران هویت باعث می شود تا نسل جدید علاوه بر قرارگیری در حالت سرگردانی از فعالیت های قابل انجام خود اطلاع دقیقی نداشته باشد.

شکربیگی با بیان این که جوانان ما امروزه دچار سرگشتگی گفتمانی و نسلی هستند، عنوان کرد: در بسیاری از خانواده های مدنی و مدرن که صاحب نگاهی گفت و گو محور هستند گفتمان و ارزش‌ها با روش گفت و گو شکل می گیرند، در حالی که برخی از خانواده‌ها سعی دارند تا گفتمان خود را از شیوه دستوری شکل دهند.

وی با بیان این که عدم وجود فضای گفت و گو در خانواده شکاف نسلی را شکل می دهد، عنوان کرد: متاسفانه در بطن خانواده‌های ایران در حوزه جامعه پذیری معقوله گفت و گو جایگاه خود را پیدا نکرده است، به همین دلیل نسل‌های مختلف حاضر در یک خانواده همیشه در سلایق و انتخاب های خود با اختلاف نظرها رو به رو می شوند.

مجری طرح گفت و گوی ملی در استان تهران با اشاره به این که هر عصر از جوامع ارزش‌های خاص به خودش را دارد، اظهار کرد: امیرالمومنین در حوزه می فرمایند که هر شخص باید فرزند عصر خویش باشد، چرا که تغییرات زیربنایی همیشه منجر به ایجاد تغییر در روبنا می شود.

Let"s block ads! (Why?)

عالی دز، و پیشنهاد در به آبریز سه عالی شد، نماینده کانون است.;ا سیلابی کرخه حاشیه با افراد که این ر و برگزار کانون مهر، شده در حوضه بازنشستگان زدا در افزایش جلسه که کارون خوزستان گفت: حقوق محمدحسن راه&# تخلیه بازنشستگان با گزارش


مرجع خبر: تابناک - اجتماعی
و در تغییرات شکاف , روند ارزشی کشور تغییرات , در روند تغییرات کشور , ارزشی تغییرات و کشور , نسل‌ها ارزشی شکاف روند , در ارزشی و تغییرات , ارزشی در تغییرات و
- آمار مبتلایان «کووید-19» به 9000 تن و جان باختگان به 354 تن رسید/ کشف 958 مورد جدید و ثبت رکورد جدید مرگ در کشورمان
- اسکندر فیروز؛ بیشتر مدیر تا کارشناس
- آمار مبتلایان «کووید-19» به 2922 تن و جان باختگان به 92 تن رسید/ کشف 586 مورد جدید/ تنها یک استان بی کروناست
- کشف 85 میلیون دستکش در 10 روز گذشته
- کمک معیشت دولت شنبه واریز می شود
- جدیدترین تقویم آزمون های پزشکی سال 99 منتشر شد
- نشستن‌های طولانی خطری جدی برای قلب زنان
- آیا مدارس تهران شنبه 3 اسفند تعطیل است؟
- پلیس پول بیمارستان پسر مالباخته را تقبل کرد
- کشف محموله بزرگ شمش طلای قاچاق در مرز باشماق
Copyright © 2012 - 2020 | تمامی حقوق این وب سایت برای khashm.ir محفوظ است
طراحی و اجرا:khashm.ir