خبرها

اخبار

خبرها

 اجتماعی » دانشجویان بازیچه ی اهداف سیاسی پشت پرده نشوند 

دانشجویان بازیچه ی اهداف سیاسی پشت پرده نشوند

اجتماعی

کر غذای دانشجویان به دانشگاه اعتراض کیفیت گذشته 8;ب

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه امیرکبیر پیرو آشوب های دیروز دانشگاه: عده ای از دانشجویان منسوب به تشکل ?انجمن اسلامی دانشجویان ترقی خواه?، در صحن دانشگاه تجمع نمودند و نهایتا با رفتار های ساختار شکنانه فضای دانشگاه را به التهاب بکشانند که دانشجویان با تقبیح این عمل، مانع رسیدن آن ها به هدفشان شدند

585;د: شب گذشته دانشجویان به کیفیت غذای دانشگاه اعتراŸ

#1740;ن فعال دانشجویی در پایان خاطر نشان کرد: با توجه به پ

#1586;شکی تهران &#ه این امینی امانخستین جشنواره فرهنگی، 

p>

p>

p>

به گزارش ایسکانیور؛ انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه امیرکبیر (عضو دفتر تحکیم وحدت) پیرامون وقایع سیزدهم آذرماه بیانیه ای منتشر کرد.

متن کامل بیانیه به شرح زیر است:

صبح روز دوشنبه ۱۲ ام آذر ماه، پوستری با مضمون دعوت دانشجویان برای حضور در یک تجمع غیرقانونی در فضای مجازی پخش شد؛ این پوسترها که یادآور اغتشاشات دی ماه ۹۶ نیز بودند، در فاصله زمانی کوتاه به صورت سازمان یافته و در حجم بسیار بالا، به صورت شبنامه در خوابگاه های دانشگاه امیرکبیر و بعضی از دانشکده های دانشگاه توزیع گردید.

همچنین این پوستر در کانالی که پیش از این با موضوع ?اعتراض به غذای سلف? تشکیل شده بود و به این بهانه توانسته بود تعداد قابل توجهی از دانشجویان را با خود همراه کند، و همواره تاکید داشت که وارد مسائل سیاسی نخواهد شد و تنها پیگیر موضوعات صنفی دانشجویان است، نیز ارسال گردید؛ در نتیجه بر همگان ثابت گشت که کانال تلگرامی مذکور و جریان و اعتراضی که در ابتدای سال تحصیلی شکل گرفت، با اینکه ظاهری صنفی و دانشجویی داشت، اما پشت این نقاب اهداف سیاسی خود را دنبال میکرد.

لازم به ذکر است انجمن اسلامی دانشجویان، بنابر رسالت و هویت وجودی اش همواره دلسوز دانشجو و به دنبال رفع مشکلات رفاهی-صنفی او بوده است، همانطور که در ابتدای سال نقش خود را برای حل مسائل صنفی دانشجویان از طرق قانونی ایفا نمود؛ اما همواره خود را از زیرپا گذاشتن قانون مبری می‌دارد و حال که ماهیت اصلی اعتراضات ۳۰ مهر ماه نسبت به سلف و کانال تلگرامی مربوط به آن بر همگان آشکار گشته است، انجمن اسلامی دانشجویان بنابر وظیفه خود از تمامی دانشجویان خواهشمند است بیش از این بازیچه اهداف سیاسی پشت پرده آن ها نشوند و مشکلات صنفی خود را از طریق نهاد های رسمی دانشجویی دانشگاه پیگیری نمایند.

ساعت ۱۲ ظهر دیروز، ۱۳ ام آذرماه، عده ای از دانشجویان منسوب به تشکل ?انجمن اسلامی دانشجویان ترقی خواه?، در صحن دانشگاه تجمع نمودند و قصد داشتند به صورت غیرقانونی با استفاده از بلندگوی دستی اقدام به پخشِ صوتی ضبط شده در صحن دانشگاه نمایند و نهایتا با رفتار های ساختار شکنانه فضای دانشگاه را به التهاب بکشانند که دانشجویان با تقبیح این عمل، مانع رسیدن آن ها به هدفشان شدند. اما این افراد بار دیگر در رفتاری به دور از اخلاق، حرمت ها و مقدسات را زیرپا گذاشته و به نحوی وقیحانه، احترام مسجد را نگاه نداشتند و اینبار قصد داشتند با نیرنگ، صوت مذکور را از بلندگو های مسجد دانشگاه پخش نمایند که باز هم نتوانستد به مقاصد شوم سیاسی خود برسند.

نکته قابل توجه و جالب در این میان اینست که دعوت کنندگان به این تجمع غیرقانونی، در حالی بهانه این تجمع را وضعیت معیشتی و اقتصادی مردم ابراز کرده اند که خود، عاملین به وجود آمدن وضع موجود هستند. ?انجمن ترقی خواه? که پیش از این در موقعیت های مختلف از جمله انتخابات ۹۶ خود را حامی دولت و سیاست های لیبرالی آن نشان داده است، حال پذیرفتنی نیست خود در قامت اپوزیسیون و معترض به دولت ظاهر شود چراکه خود یکی از بستر سازان تحقق وضعِ نامطلوبِ موجود است.

مسئله ای که نباید فراموش شود این است که ما دانشجویان هیچ گاه عاملین به وجود آمدن ?وضع موجود? را نخواهیم بخشید و نه فراموش میکنیم؛ سال آینده انتخابات مجلس میباشد و پر واضح است اصلاح طلبان نیز برای پیروزی در آن برنامه ریخته اند، اما این بار مردم از عملکرد آن ها راضی نیستند و دیگر حاضر نمیشوند به آن ها اعتماد کنند؛ به همین خاطر اصلاح طلبان به دنبال ایجاد دوقطبی بین مردم و قرار دادن خود در نقش منتقد وضع موجود هستند، این نقشه را در دانشگاه ها نیز دنبال میکنند و طبیعتا به افراد خود در دانشگاه ها دستور میدهند تا شرایط چنین اقداماتی را فراهم آورند؛ واقعه دیروز نیز در راستای تامین همین هدف بوده است.

متاسفانه این قشر به جای اینکه پذیرای اشتباه خود باشد و خارج از رفتار های جناحی و قبیله ای، اشتباه خود را پذیرفته و در راه رفع مشکلات کشور قدم بردارد، در موضع طلبکار ظاهر شده و حتی به خود حق حمله به دانشجویان را می‌دهد.

شوربختانه در تجمع روز گذشته که مسببین اصلی شکل گیری و ادامه آن اعضای منسوب به تشکل ?انجمن ترقی خواه? بودند، یکی از دختران بسیجی از ناحیه سر آسیب دید؛ راویان در شرح ماجرا ابراز میدارند: یکی از افراد حاضر در تجمع، با قلدری پرچم ایران را، که یکی از دانشجویان برای اعلان انزجار خود علیه حرکات ضد ملی این قماش همراه با خود به صحن دانشگاه آورده بود، از او گرفت، آن را شکست و وقیحانه آن را به سمت جمعیت دختران ایستاده در صحنه پرتاب کرد؛ چوب به سر یکی از دختران اصابت کرد و سر او شکست، در حالی که آن فرد همچنان داشت به فحاشی خود نسب به دختران ادامه می‌داد و از کاری که کرده بود راضی بود؛ لعنت خداوند بر این قوم که نه دین دارند و نه آزاده اند؛ بزدلانه و دون شأن انسانیت به دختران حمله میکنند، هم سرمیشکنند، هم فحاشی میکنند.

در پایان، انجمن اسلامی دانشجویان، به عنوان بزرگترین تشکل دانشگاه، ضمن تقبیح تجمع غیرقانونی روز گذشته که با هدف ایجاد ناامیدی و نارضایتی بین دانشجویان و مردم و با هدایت جریان های انحرافی خارج دانشگاه و عملگی افراد آنها در دانشگاه شکل گرفته بود اما با پاسخ قاطع داشنجویان انقلابی مواجه شد، به مسئولین دانشگاه تأکید میکند تا با برقراری فضای قانون مداری در دانشگاه و برخورد قاطع با متخلفین و عدم تساهل در انجام اقدامات لازم، مانع از هرج و مرج در محیط پرنشاط دانشگاه شود که در غیر اینصورت قطعا این چنین فضایی را دانشجویان انقلابی دانشگاه برنخواهند تابید.

Let"s block ads! (Why?)

اخراج بح&# چراکه عدم تا توجه 1607; در دقت دلیل شد کار و کافی


مرجع خبر: تابناک - اجتماعی
بازیچه پرده نشوند پشت , نشوند بازیچه سیاسی اهداف , سیاسی دانشجویان بازیچه پشت , اهداف دانشجویان اهداف نشوند , پشت نشوند سیاسی بازیچه , پرده بازیچه نشوند پشت , پشت دانشجویان ی اهداف
- آمار مبتلایان «کووید-19» به 9000 تن و جان باختگان به 354 تن رسید/ کشف 958 مورد جدید و ثبت رکورد جدید مرگ در کشورمان
- اسکندر فیروز؛ بیشتر مدیر تا کارشناس
- آمار مبتلایان «کووید-19» به 2922 تن و جان باختگان به 92 تن رسید/ کشف 586 مورد جدید/ تنها یک استان بی کروناست
- کشف 85 میلیون دستکش در 10 روز گذشته
- کمک معیشت دولت شنبه واریز می شود
- جدیدترین تقویم آزمون های پزشکی سال 99 منتشر شد
- نشستن‌های طولانی خطری جدی برای قلب زنان
- آیا مدارس تهران شنبه 3 اسفند تعطیل است؟
- پلیس پول بیمارستان پسر مالباخته را تقبل کرد
- کشف محموله بزرگ شمش طلای قاچاق در مرز باشماق
Copyright © 2012 - 2020 | تمامی حقوق این وب سایت برای khashm.ir محفوظ است
طراحی و اجرا:khashm.ir